تبلیغات
همه چیز در باره سگ(و دیگر حیوانات....) - وضعیت بدنی سگتان را درک کنید

وضعیت بدنی سگتان را درک کنید

شنبه 31 اردیبهشت 1390 12:55 ب.ظ

نویسنده : متیو
ارسال شده در: روش های نگه داری سگ ،

Resigzed ImageClick this bar to view the full image.

"مثل انسان ها ، سگ ها از مواد مغذی و انرژی غذا هایشان به شکل متفاوت استفاده می کنند . این استفاده می تواند هم به دلیل سن و هم فعالیت تغییر کند ، پس اگر شما بیش از مقداری که بدن سگتان نیاز دارد به او غذا دهید ، کالری اضافه می تواند به عنوان چربی ذخیره شود و منجر به چاقی گردد . زارا بولند ، دامپزشک سایت پورینا می گوید :" یادگرفتن اینکه چگونه وضعیت بدنی سگتان را بدانید و ارزیابی منظم ان با تغذیه و ورزش مناسب ، باعث اطمینان از می شود که شما تمام تلاشتان را برای سلامتی و سالم ماندن سگتان می کنید "

ارزیابی وضع بدن

ارزیابی وضع بدن بسیار ساده است . از یک مقیاس 7 تا 9 استفاده می کند ، 1 یعنی خیلی کم وزن و 9 یعنی اضافه وزن . نمره 4-5ارزیابی وضع بدن ایده ال است . برای به دست اوردن سطح وضعیت بدنی سگتان باید 3 بررسی انجام دهید :

چک کردن دنده : کف هر دو ستتان را روی قفسه سینه سگتان در هر 2 طرف قرار دهید و به سمت پاین حرکت دهید
چک کردن نیم رخ : سگتان را از زاویه نیم رخ مشاهده کنید ، برای اینکار بهتر است با حیوان خود هم سطح باشید .
چک کردن از بالای سر : از زاویه بالا به سگ ایستاده خود نگاه کنید

در وضعیت یک بدن ایده ال ، دنده های سگ شما باید بدون چربی اضافه روی انها باشد ؛ وقتی از بالا به او نگاه می کنید کمرش کاملا باید مشخص باشد ( باید شبیه به ساعت شنی باشد ) وهنگامی که از زاویه نیم رخ به او نگاه می کنید ، شکم باید به شمت بالا به سمت لگن باشد .مراقب وضع بدنی سگتان باشید و برای رسیدن به نمره ایده ال "4-5" در تمام طول زندگی سگتان ، تلاش کنید ، این همچنین می تواند خطر مشکلات مربوط به وزن مانند ارتروز و مشکلات قلبی و حتی دیابت را کاهش دهد .

بیش از حد لاغر

1.دنده ها ، مهره های کمر ، استخوان های لگن و تمام برجستگی استخوان ها از دور مشخص است . هیچ چربی ظاهریی ندارد . نداشتن تراکم ماهیچه ها کاملا واضح است .2. دنده ها ، مهره های کمر و استخوان های لگن به وضوح مشخص هستند . چربی قابل لمس وجود ندارد . ظاهر بعضی از استخوان ها مشخص است . حداقل تراکم ماهیچه وجود دارد .

3 .دنده ها به راحتی قابل لمس هستند و بدون چربی به نظر می رسند . استخوانهای بالای کمر مشخص هستند . استخوان های لگن برجسته هستند . کمر کاملا مشخص استایده ال

4 .دنده ها به راحتی قابل لمس هستند و کمی چربی روی انها را پوشانده . از زاویه بالا کمر به راحتی قابل مشاهده است . بالا زدگی شکم اشکار است .

5 .دنده ها بدون چربی اضافی کاملا مشخص هستند . از زاویه بالا کمر پشت دنده ها دیده می شود . شکم به سمت بالا است .بیش از حد چاق

6 .دنده ها با کمی چربی پوشانده شده اند . کمر از زاویه بالا مشخص است ولی برجسته نیست . شکم کمی بیرون زده است .

7. دنده ها به سختی قابل لمس هستند ؛ چربی زیادی روی انها را پوشانده است . ذخیره های چربی قابل توجهی دور کمر و پایه دم دیده می شود . پهلو و شکم دارد .8.دنده ها در زیر چربی زیادی قابل لمس هستند یا با فشار قابل لمس می شوند . چربی زیادی در ناحیه کمر و پایه دم وجود دارد . کمر دیده نمی شود . نفخ شکم دیده می شود .

9. روی قفسه سینه ، ستون فقزات و پایه دم ذخایر زیاد چربی دیده می شود . بالا امدگی شکم و کمر مشخص نیست . رسوبات چربی روی گردن و اندام ها مشخص است . ورم شکم مشاهده می شود .
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -