تبلیغات
همه چیز در باره سگ(و دیگر حیوانات....) - توصیه های تابستانی برای سگ شما

توصیه های تابستانی برای سگ شما

سه شنبه 3 خرداد 1390 11:16 ق.ظ

نویسنده : متیو
ارسال شده در: روش های نگه داری سگ ،

تابستان بهترین زمان برای این است که با سگ خود بیرون رفته و تفریح کنید . ولی به دلیل مرگبار بودن گرمازدگی برای سگها ، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید .

هیچگاه سگتان را در یک ماشین پارک شده نگذارید
تحقیقات نشان داده است که در یک روز گرم تابستانی ، دمای هوای در ماشین ممکن است در عرض 5 دقیقه به 80 درجه سانتیگراد برسد .
باز گذاشتن کمی از پنجره ماشین هم کمکی به جلوگیری از گرما نمی کند و زیاد باز گذاشتن آن نیز خطرناک است . توصیه میشود هیچوقت حتی برای 1 دقیقه سگتان را در یک ماشین پارک شده تنها نگذارید .
موهای سگتان را کوتاه کنید و مرتبا برس بزنید
بهترین روش برای سالم نگه داشتن موهای سگ شما از خورشید کوتاه کردن آنهاست . برس زدن مداوم نیز باعث میشود موهای مرده بیرون بیایند و موها سالم تر بمانند .
نگذارید سگ آفتاب سوخته شود
سگها درست مانند انسانها ممکن است دچار آفتاب سوختگی و یا سرطان پوست شوند . در نواحی بدن سگ که موهای کم تر است مقداری کرم ضد آفتاب بزنید .
آب تمیز به همراه داشته باشید
گرمازدگی و تشنگی میتواند برای سگها کشنده باشد . در هنگامی که با سگ خود بیرون میروید حتما آب تمیز و سالم به همراه داشته باشید تا به سگ بدهید .
کفش پای سگ خود کنید
ممکن است پا کردن کفش های مخصوص به سگ دشوار باشد ، ولی در روز های گرم تابستان آسفالت خیابانها و یا پیاده رو ها شدیدا داغ میشوند و به دست و پای سگ شما آسیب میزنند . بهتر است صبح ها و یا عصر ها پیاده روی کنید تا زمین خنک تر باشد .
برای تفریح سگ خود را به داخل چمن ببرید
یک ناحیه چمن دار میتواند بهترین مکان برای خنک کردن سگ شما باشد زیرا چمن به علت رطوبت باعث خنک شدن بدن سگ میشود . بهتر است برای تفریح سگ خود را به داخل چمن ببرید تا خاک و آسفالت . میتوانید به همراه خود یک تخت خواب مخصوص حیوان خانگی ببرید و آن را روی چمن بگذارید تا سگ روی آن استراحت کرده و خنک شود .دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 6 خرداد 1390 04:07 ب.ظ